KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15989222
nr 1598 9222
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, intyg a tergo, hus. Olja på pannå, 23x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:41:53
19/2 19:33:25
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton
Lis Husberg (f. 1920)